
Het eiland Wight ligt aan de zuidkust van Engeland en dat merk je dan ook aan het klimaat, het eiland heeft het hoogste aantal zonne-uren van het land en het regent er beduidend minder dan in de rest van het land. In de winter vriest het er zelden en dat zie je aan de begroeiing, er groeien veel planten die een beschutte plaats nodig hebben. De botanische tuin is dan ook een verzameling van bijzondere planten die je bij ons niet tegenkomt.
Ook koningin Victoria wist dit eiland te waarderen en ze heeft hier door Prins Albert haar buitenhuis Osborne House laten bouwen op een prachtige plek aan de kust. Dit was het favoriete huis van haar familie, hier konden de kinderen spelen in hun eigen speelhuisje, de Swiss Cottage, en hier mochten ze hun eigen groenten verbouwen in hun moestuintjes die vervolgens door vader Prins Albert van hen werden gekocht. Ze hadden hier zelfs een eigen fortje waar ze in konden spelen! Uiteraard nemen we royaal de tijd om dit prachtige paleis en het bijbehorende park te bezoeken.
Het eiland wordt wel gezien als een miniatuur Engeland, alles wat Engeland zo Engels maakt is er te vinden, maar dan op kleine schaal. Er zijn glooiende heuvels, stranden, kliffen, mooie dorpjes, oude cottages met rieten daken, landhuizen en oude kerken. En gelukkig zijn er geen snelwegen of flatgebouwen.
Het is er landelijk en ons hotel bevindt zich aan de rustige westkant van het eiland, op een prachtige plek direct aan het strand en de kliffen. Het is een veelzijdige reis, we bezoeken een aantal bekende openbare tuinen zoals Osborne House en de Botanic Garden, maar ook een aantal zeer gastvrije privétuinen. We maken een boottochtje naar de Needles; beroemde rotsen die oprijzen uit de zee en bezoeken de Shanklin Chine, een natuurlijke kloof die al in de Victoriaanse tijd door toeristen werd gewaardeerd.
Wight is een van mijn favoriete reizen en na afloop zult u het met mij eens zijn dat dit stukje Engeland niet voor niets vele harten verovert! Inez van Gisteren