Zaterdagochtend 3 mei hebben we voor het eerst de groenworkshop hanging basket bij Intratuin te Koudekerke georganiseerd. Er was voor ons een hoek met planttafel vrijgemaakt in de kas met de eenjarigen. Alles stond al voor ons klaar: de biologische potgrond, de kistjes met mos, twee rolkasten vol met plantjes. Er waren o.a. hangbegiona's, scaevola's, bacopa's, netels, petunia's etc. En zoveel kleuren! Rood, wit, blauw, paars, geel. De deelnemers konden nu zelf de kleuren kiezen die het beste bij hun tuin/terras pasten.
Voordat we begonnen legde Fred Minnaar eerst uit hoe de hanging basket opgebouwd moest worden. Eerst de hangmand bekleden met mos, daarna ofwel de kokosmat ofwel een laagje plastic om ervoor te zorgen dat er zoveel mogelijk vocht in de basket kon blijven. Daarna wat grond en de plantjes die aan de zijkant wat lager geplant moesten worden. Je kon er 3 of 4 rondom planten. Daarna weer grond en nog eens 8 of 9 planten. In totaal dus 12 planten in een hangmand met doorsnede 40 cm.
Tijdens de workshop werd er koffie/thee gehaald met een lekker stukje appeltaart.
Nadat we alles ingeplant hadden kregen we nog een gouden tip van Fred! Neem een waterflesje en snijd de bodem eruit. Plaats het ondersteboven in de mand tussen de planten. Het steekt nu nog een beetje uit, maar later zie je er niks meer van als de planten gaan groeien. Geef water in de fles, op die manier krijgen de planten genoeg water, loopt niet alles er in 1 keer uit en weet je zeker dat ze genoeg water krijgen.
Kortom, dit was weer een gezellige, maar ook leerzame workshop en alle deelnemers gingen met een mooi resultaat naar huis. We hebben afgesproken dat de dames over een aantal weken een foto maken van de basket en naar mij zullen sturen voor de website en de nieuwsbrief.
Margreet Roelse, coördinatie groenworkshops